Waldemar Kraska

Oświadczenie w sprawie programu Tomasza Lisa

Artykuły / Komentarze Senatora
Data: Kwi 13, 2011 - 08:40 AM
W marcu br. na zaproszenie Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej /USOPAŁ/ uczestniczyłem w corocznym zjeździe tej organizacji w Urugwaju. W zjeździe tym uczestniczą przedstawiciele Polonii obu Ameryk. Prezesem organizacji USOPAŁ jest p. Jan Kobylański.
W dniu 21 marca br. w programie „ Tomasz Lis na żywo” została przedstawiona w sposób zmanipulowany, tendencyjny i nie zgodny ze stanem faktycznym relacja w/w zjazdu.

Został pokazany incydent w postaci wystąpienia jednego z uczestników zjazdu jako wystąpienie antysemickie a cały zjazd i tam obecni uczestnicy jako antysemici. Pokazane zostały różne filmiki ściągnięte z Internetu z różnych okresów i przedstawiające różnych ludzi.
Nie pokazano w programie, ani nie dano nam szansy wyjaśnienia, że na niektóre wystąpienia gości zjazdu z Polski z którymi nie mogliśmy się zgodzić i nie zgadzamy się daliśmy wyraz w naszych wypowiedziach. Dzięki naszym staraniom do uchwał zjazdowych wpisano apel o umiędzynarodowienie śledztwa smoleńskiego.
Zjazd był zjazdem Polonii i jako senator mam obowiązek wspierać i pomagać Polakom poza granicami naszego kraju. Myślę, że obecność na zjeździe nuncjusza stolicy apostolskiej w Urugwaju i dwóch biskupów diecezjalnych jest dowodem na ważność tego spotkania.

Program p. Lisa był programem , który miał udowodnić tezę , że w Polsce szerzy się antysemityzm , parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości uczestniczą w spotkaniach organizacji antysemickich. Audycja została perfidnie zmanipulowana i zawierała materiały nie pokazujące rzeczywistej prawdy o zjeździe Polonii w Urugwaju.Artykuł ze strony Waldemar Kraska
http://www.kraska.home.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.kraska.home.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=260

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401