Waldemar Kraska

Gminny Dzień Regionu w Skibniewie

Artykuły / Aktualności
Data: Maj 19, 2011 - 12:01 PM
Już po raz piąty w Zespole Oświatowym w Skibniewie odbył się Gminny Dzień Regionu. Na uroczystość, która odbyła się 15 maja przyjechali m.in.: senator Waldemar Kraska, członek zarządu województwa mazowieckiego Ewa Orzyłowska, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury i jednocześnie radna sejmiku wojewódzkiego Maria Koc, starosta sokołowski Leszek Iwaniuk, wicestarosta Marta Sosnowska, władze gminy Sokołów Podlaski z jej wójtem Marcinem Pasikiem na czele, licznie uczniowie, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy Skibniewa.

Wszystkich uczestników serdecznie powitał dyrektor Zespołu Oświatowego w Skibniewie Marek Pogorzelski, który mówił także o konieczności pielęgnowania pamięci o naszych korzeniach, przypominania dawnych obyczajów i tradycji , przekazywania ich z pokolenia na pokolenie.
Głos zabrał także senator Waldemar Kraska, który zwrócił na dużą aktywność szkoły w organizacji takich przedsięwzięć.
- Mam nadzieję, że powszechna ostatnio tendencja do zamykania małych szkół tej placówki nie dotknie – podkreślił. I zaapelował do władz, by wybudowały niewielki odcinek chodnika, który połączyłby Kostki i Skibniew. – Jeżdżę tędy często i widzę, że dzieci chodzące do szkoły są narażone na niebezpieczeństwo – dodał senator.

Dzień Regionu był okazją do prezentacji dorobku artystów ludowych. Można było wziąć udział w warsztatach malarskich, haftu krzyżykowego, kulinarnych, układania kwiatów.
Uczniowie z okolicznych szkół wzięli udział w konkursie na krótką prezentację obrzędów ludowych. Podczas uroczystości uczniowie ze szkoły w Skibniewie zaprezentowali także ciekawe występy artystyczne, odbyły się rozgrywki piłkarskie oraz konkurs wiedzy o Polsce.Artykuł ze strony Waldemar Kraska
http://www.kraska.home.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.kraska.home.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=271

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401